Technical Data
| Specifications | CAPPRondo Vortex Mixer |
| Speed Setting | 300 – 3.000 rpm |
| Orbital Diameter | 4mm |
| Motor Type | Brushless DC |
| Digital Display | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 200x225x107mm |
| Timer Setting | 0-999 mins and Continuous |
| Pulse Mode | Yes, Programmable |
| Max. Load Capacity | 1kg |
| Weight | 4kg |

