Technical Data
| Specification: | |
| Max. vacuum: | 630 mm Hg |
| Max. pressure: | 80 psi; 50 Hz – 60 Hz |
| Max flow rate: | 28 l/min – 34 l/min |
| Motor rotation: | 1450 rpm – 1700 rpm |
| Horse power: | 1/6 HP |
| Pole: | 4 P |
| Net weight: | 5,5 kg |
| Port thread: | 5/16 inch (8 mm) |
| Noise level: | 52,0 db |



