Technical Data
| Method | Solid phase extraction (SPE), accessory |
| Brand | CHROMABOND |
| Vacuum manifold size (positions) | 12 and 24 |
| Storage temperature | 15–25 °C / 59–77 °F |
| Scope of delivery | 1xGauge (manometer) with accessories |
| Gross weight (incl. packaging) | 172.4 g / 0.38 lbs |
| Packaging dimensions | 145 x 145 x 102 mm / 5.71 x 5.71 x 4.02 Inch |
| Hazardous material | No |



